Kot brytyjski – idealny zwierzak dla dzieci

Spokojny i lubiący się przytulać zwierzak to marzenie każdego dziecka. Warto wybierać zrównoważone rasy psy lub kotów, np. kota brytyjskiego. Ma piękne i miękkie futro, świetnie czuje się w towarzystwie osób starszych i dzieci. Brytyjczyk – oto kot idealny.

Prawie każde dziecko marzy o zwierzaku, ale rodzice mają zwykle wiele obaw – to ogromna odpowiedzialność, gdyż kot czy tym bardziej pies wymaga uwagi i opieki. Brytyjski kot krótkowłosy wydaje się jednak być bezproblemowy. Jest łagodny, spokojny i przyjazny, nie ma agresji, lubi zabawę, ale potrafi też spędzać czas sam. Nie niszczy domu, nie skacze po drzwiach, blacie kuchenny czy firankach. Kot brytyjski zachowuje dystans, nie jest nachalny, lubi życie trochę z boku, mimo że zabawy i pieszczoty też.

Ze względu na łagodne usposobienie koty brytyjskie są idealne dla rodzin z dziećmi. Chętnie uczestniczą w zabawie, a poza tym obecność zwierzęcia w domu uczy malucha odpowiedzialności. Będą idealnym kompanem i zapewnią miłe towarzystwo. Są spokojne, ale też mądre i można je wychować na naprawdę wspaniałego przyjaciela, który nie sprawia kłopotów.

Koty mają wiele zalet – wystarczy postawić im jedzenie i wodę, a także regularnie sprzątać w kuwecie. Nie są tak wymagające opieki jak np. psy. W razie dłuższych wakacji można poprosić kogoś, aby zajrzał do nas i nakarmił pupila, ale można też zawieźć go do hotelu dla psów i kotów, gdzie zapewniona mu będzie opieka.

O właściwą opiekę Twojego pupila na czas wyjazdu zatroszczy się Petlandia

Ewelina, F:Simonar/Pixabay